Magyar Telekom: van még benne erő?
Idén augusztusban az MBH Befektetési Bank megkezdte a Magyar Telekom követését 1238 forintos egy éves célárral. A jövőben rendszeresen elemezzük a vállalat pénzügyi helyzetét és diszkontált cash-flow-modell alapján ajánlást teszünk a vállalat egy éves célárára. Számításaink szerint az árbevétel 2024-ben az inflációs díjkorrekció hatására a mobil és vezetékes szegmensek több mint 10%-ot növekedhetnek, ám a következő években az infláció süllyedésével nem számítunk arra, hogy a Telekom kétszámjegyű díjkorrekciót hajtana végre, így a bevételek is lassabb ütemben növekedhetnek.
Azért kezdtük cikkünket „in medias res” felütéssel, mert szakmai tapasztaltunk azt mondatja velünk, hogy a legtöbb befektetőt ez a pár mondat érdekli. De nézzünk egy kicsit a motorháztető alá azok kedvéért, akik több információra kíváncsiak.
Az MBH Befektetési Bank stratégiájának értelmében az elemzői csapat a jövőben egyre szélesebb körben fedi le elemzéseivel a hazai (és nemzetközi) tőkepiacokat. A Magyar Telekom a négy hazai blue-chip egyike, a BUX (Budapesti Értéktőzsde hivatalos indexe) tagja 6,53%-os súllyal (a 2024. márciusi index átsúlyozása alapján). A vállalatot 1991-ben alapították 100%-ban állami tulajdonnal, majd később a Deutsche Telekom csoport tagja lett.
A vállalat árbevétele főként a mobil- és vezetékes szolgáltatásokból, valamint a rendszerintegrációs és informatikai (RI/IT) szegmensekből származnak. A mobilkommunikáció alá sorolhatók a hang-, adat- és SMS- szolgáltatások, valamint a készülékértékesítések, a vezetékes kommunikációhoz pedig a vezetékes telefon- internet- és TV- szolgáltatások tartoznak. Az RI/IT szegmens nagyvonalakban a felhőszolgáltatásokat, adatközpontiszolgáltatásokat, hálózatimegoldásokat, valamint IT konzultációt és támogatást foglal magában. Az árbevétel közel 60%-a származik mobil, 30%-a vezetékes, 10%-a pedig RI/IT bevételekből. A vállalat a hazai 5G hálózat kiépítésében az élen jár.
Ha valaki követte a társaság árfolyamát, akkor annak nem újdonság, hogy a hazai börzén az egyik legjobban szereplő vállalat volt az elmúlt két évben; a hazai blue-chipek között pedig a legjobb. Ennek részben oka lehet, hogy jelentősen javult a vállalat fundamentuma, például az inflációkövető árazásnak köszönhetően. Így 2022-ben 6,6%-kal, míg 2023-ban 10,8%-kal emelkedett az árbevétel. Várakozásaink szerint ez a magasabb árbevétel-növekedés részben még 2025-ben is kitarthat. A költségek ennél alacsonyabb mértékben nőttek, így a működési marzs jelentősen javult. Emellett csökkent az eladósodottság, részvényvisszavásárlási programot is meghirdetett a cég, és az osztalék is emelkedő pályára állt.
A régiós versenytársakkal összehasonlítva még ekkora árfolyamemelkedés után sem tűnik drágának a papír. Például P/E és EV/EBITDA alapon is az iparági átlag alatt forognak a részvények, azonban azt meg kell jegyezni, hogy az a jelentős mértékű diszkont, ami évekkel ezelőtt látható volt a részvény árfolyamában, ma már nem kimutatható.
A teljes elemzés az alábbi linken érhető el:
Befektetési elemzés (mbhbefektetesibank.hu)
A fenti cikk marketingközleménynek minősül, mellyel kapcsolatban ajánljuk olvasóink figyelmébe az itt elérhető jogi tájékoztatót.
Az első fecske – részvénypiaci helyzetkép
Kicsit szokatlan hűvös és esős októberi napokon fecskékről értekezni, de nem mi diktálunk, hanem a piac. Két fontos dolog is történt (elkezdődött) az elmúlt napokban, amely mellett nem lehet szó nélkül elmenni: a kínai stimulus és a gyorsjelentési szezon kezdete.…
Mit mutat az Elliott-elemzés? – TESLA
Az MBH Befektetési Bank szakértője Elliott-ciklus alapú elemzési módszerrel vizsgálta Tesla papírjait.
Régen minden jobb volt? – részvénypiaci helyzetkép
Megállíthatatlanul száguldanak az „old economy” papírjai. Azok a részvények, amelyek valamilyen letűnt kort képviselnek, mondhatnánk cinikusan. Ipar. Közművek. De félre a viccel, ezek a papírok az elmúlt egy hónapban köröket vertek a „new economy”, azaz a technológia papírjaira. Vajon tartós…